logo

BİO-ZEN-F HİJYEN EL SPREYİ

Hastane bakterilerine karşı en etkili ürün Hastane girişinde iki defa ele püskürtme yapılarak ve çıkışta yine püskürtme yapılarak kullanılır.

NET MİKTARI FORMÜLASYON ŞEKLİ AKTİF MADDELER
150 ML Sıvı 220 gr/kg Ethanol (Cas no: 64-17-5)
210 gr/kg Propan-2-ol (Cas no:64-63-0)
80 gr/kg Propan-1-ol (Cas No: 71-23-8)
Isopropil Alkol 80 gr/kg (Cas No:67-63-0)

Kullanmadan önce ETİKETİ VE PROSPEKTÜSÜ mutlaka okuyunuz.


Ambalajı açılmış ürünü 6 ay içinde kullanınız.


Ürünün oda koşullarında raf ömrü 2 yıldır.

BİO-ZEN-F HİJYEN EL SPREYİ

Alkol içerir, alkole karşı hassas yüzey ve cisimlerde kullanmayınız, çocuklardan , gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. Uygulama ve hazırlık aşamasında maske, koruyucu elbise, eldiven ve gözlük kullanınız. Uygulama ve hazırlama aşamasında hiçbir şey yemeyiniz, içmeyiniz, sigara kullanmayınız insan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, kullanım talimatına uyunuz. Spesifik bir Antidotu yoktur. Arılar için zehirlidir. Balıklara ve suculorganizmalara karşı zehirli olabilir.

Odanın iyice havalandırılmasını sağlayınız. Tutuşma kaynaklarından uzak tutunuz, sigara içilmez. Sıcak yüzeylerde kullanmayınız. Gerektiğinde elektrostatik yüklenmeye karşı önlem alınız. Çalışma alanlarında, yemek, içmek, sigara içmek ile gıdaların saklanması yasaktır. Etiket üzerindeki ve kullanım talimatında yer alan uyarılara dikkat ediniz. Çalışma sırasında iletim talimatlarını uygulayınız. Ürünü sadece orijinal ambalajında kapalı şekilde muhafaza ediniz. Alkaliler ile beraber saklamayınız. Asitlerle beraber saklamayınız.

KULLANILACAĞI ZARARLI ORGANİZMALAR

ZARARLI TÜRÜ YAŞAM EVRESİ UYGULAMA ALANI VE ŞEKLİ UYGULAMA SÜRESİ UYGULAMA DOZU
S. aureus, E. Coli, P. Aeroginosa, E.hirae, Enterococcus, faecium, P.mirabilis Mobilya ve ev eşyaları püskürterek kullanılır. 30 saniye İstenen alana püskürterek
A. niger Calbicans Mobilya ve ev eşyaları püskürterek kullanılır. 30 saniye İstenen alana püskürterek

Ellerde püskürtme yöntemi ile kullanınız. Eşyalara ve yüzeylere püskürtün ve 30 saniye etki etmesini bekleyin. Gerekirse nemli bezle yüzeyi silin. Her kullanımdan önce eşyanın görünmeyen bir yerinde ilk uygulamayı yapın ve sonucu kontrol edin.

Tehlike bölgesinden kişileri uzaklaştırın. Kişiye temiz hava alması sağlanır ve belirtilerine göre doktora müracaat edilir. Baygınlık halinde sabit yatış pozisyonuna getirin ve tıbbi yardım alın, lensleri çıkartın. Bol suyla birkaç dakika iyice yıkanır, gerektiğinde göz doktoruna müracaat edilir. Bol suyla ve sabunla iyice yıkanır, kirlenmiş ve sıvıya maruz kalan giysiler derhal çıkartılır. Cilt tahrişlerinde (kızarıklık gibi) doktora müracaat edilir. Ağız suyla iyice durulanır. Kusturulmamalıdır, içilmesi için bol su verilir, hemen doktora müracaat edilir. Kusması halinde baş kısmı aşağıya doğru tutulur ki mide içeriği ciğerlere ulaşmasın. ZEHİRLENME DURUMLARINDA ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİ (UZEM’İN) 114 NOLU TELEFONU ARAYINIZ.

Her kullanımdan önce eşyanın görünmeyen bir yerinde ilk uygulamayı yapın ve sonucu kontrol edin. Mermer, emaye, pirinç ve bakır gibi yüzeylerde kullanmayın.

  • S24/25 – Göz ve Cilt temasından sakının,
  • S26 – Göz ile temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun,
  • S46 – Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin,
  • S35 – Bu madde ve kabı güvenli bir biçimde bertaraf edilmelidir,
  • S51 – Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın,
  • S23 – Buharı solumayın,
  • S2 – Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
ÜRÜN TİPİ LD50 DEĞERLERİ
2 Etil Alkol için LD50 değeri (oral) 13700 mg/kg
Propan-2-ol için LD50 değeri (oral) 5054 mg/kg
Propan-1-ol için (oral) 1870 mg/kg

BOŞ AMBALAJINI, AMBALAJ ATIKLARI TOPLAMA YÖNETMELİĞİNE UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞ TOPLAMA NOKTALARINA BIKARINIZ.