logo

BİO-ZEN-F Ambulans Dezenfektanı

AMBALAJ BOYUTLARI BİLEŞİMİ
5LT, 20LT, 30LT Hidrojen Peroksit: 650ml
Colloid Gümüş: 0.52ml
Gümüş Nitrat: 0.010ml
Renk: Şeffaf
Koku: Yoktur

BİO-ZEN-F Ambulans Dezenfektanının Teknik Özellikleri

 • Yeni nesil ekolojik dezenfektandır.
 • Bakteri, virüs, mantar, amip, alg ve bakteri sporları üzerinde etkilidir.
 • Yüksek düzey dezenfeksiyon sağlar.
 • Biyolojik olarak yıkımlanır, %99.99 oranında su ve oksijene ayrışır.
 • Kalıntı bırakmaz. Güvenle kullanılır.
 • Tatsız, kokusuz ve renksizdir.
 • +95C’ye kadar olan sıcaklıklarda etkinliğini korur.
 • Geniş pH aralığında çalışır.
 • Biyofilm tabakası üzerinde etkilidir.
 • ISO 9001:2000 ve ISO 14001:2004 kalite yönetim sistemi doğrultusunda üretilmektedir.
 • El-sırt pompası, pülverizatör, otomatik dozajlama pompası vb. ekipmanlarda kullanıma uygundur.
 • Test stripleri ile anında Bio-Zen-F ölçümü yapılabilir.

Ambulanslarınız, aletlerin yüzeyine yerleşen bakteriler nedeniyle bir enfeksiyon kaynağı olabilir. Düzenli bir temizlik programı ile aracınızda bakterilerle teması veya bulaşmayı en aza indirebilirsiniz. Temizlikte, yıkama ve dezenfeksiyon iki önemli adımdır. BİO-ZEN-F dezenfektanı kolayca püskürtme yaparak kullanabilirsiniz. 30 saniyede etki süresi başlar ve 2 dakika içinde çalışmasını tamamlayarak dezenfekte işlemini bitirir. BİO-ZEN-F dezenfektan oksijene karışarak %99,99 oranında yıkımlandığı için kimyasal hiçbir kalıntı bırakmaz.

Ambulanslar, Hasta Nakil Araçları, Kan Alma Araçları, Cenaze Nakil Araçları, Kan Ölçüm Araçları Laboratuvarları
Ağzı kapalı, açılmamış, orjinal ambalajında raf ömrü imal tarihinden itibaren 2 yıldır.
Polietilen den yapılmış beyaz renkli PE plastik bidonlarda sunulmuştur. güneş ışığından ve ısıdan koruyarak serin yerde muhafaza ediniz. Yanıcı ve alkali maddelerden uzakta bulundurunuz.
Ambulans yıkandıktan (veya silindikten) sonra, iç yüzeyleri kimyasal dezenfektan kullanılarak dezenfekte edilmelidir. Böylece aracın içindeki patojen mikroorganizmalar yok edilerek, çapraz enfeksiyon önlenmiş olur. Çapraz enfeksiyon, bulaşıcı hastalığın aseptik koşullara uygun çalışmayan sağlık personeli tarafından, bir hastadan diğerine bulaşmasıdır.
Bulaşıcı hastalık tanısı konmuş veya şüphelenilen hasta taşındığında, taşıma işlemi bittikten sonra, ambulans mutlaka dezenfekte edilmelidir. Eğer, her hasta taşıma sonrasında, aracınıza BİO-ZEN-F dezenfektan püskürtme yaparsanız, bulaşıcı hastalığı olan hasta taşındıktan sonra yoğun temizlik ve dezenfeksiyon yapmak zorunda kalmazsınız. Temizlik yaparken, özellikle en çok kullanılan alanda yoğun dezenfektan uygulanmalıdır. Ambulansın havalandırılması mutlaka gerekli değildir. Enekte materyallerle temas eden tüm malzemeler özel işlem gerektirir. BİO-ZEN-F kullanım kolaylığı, etki süresinin hızlılığı, ekolojik olduğu için hızlı ve kolayca yıkımlandığından dolayı çalışma saatleri içinde sık gelen çağrılar nedeniyle, vakit kısıtlı olduğundan, temizlik ya ambulans istasyonuna dönerken veya diğer hastaya giderken yolda iken yapılmalıdır.

Ürünün oda koşullarında raf ömrü 2 yıldır.

Bu ürün bir ilaç değildir. KORUYUCU ÜRÜN OLARAK tavsiye edilir.